1jahoda

Poradenství, Kineziologie - metoda One brain

Metoda One brain, je metodou na odstranění dlouhodobého emocionálního stresu. Je to proces sebepoznání, sebeuzdravení.

Tato metoda se vyvinula postupně z klasické kineziologie, která se zabývá prací se svalovými skupinami. Z ní si ponechala svalový test. Ten se zde používá jako indikátor na zjištění subjektivní pravdy člověka. Takto se zde objevují stresory (tj. vnitřní rozpory, jak to chceme mi uvnitř a co se po nás očekává). Pomocí určitého schématu a přes svalový indikátor hledáme emocionálně-mentální příčinu problémů. Hledáme spouštěče různých našich reakcí. Tyto spouštěče dělají to, že se v určitých situacích chováme tak, jak se chováme, cítíme tak, jak se cítíme a prožíváme to tak, jak to prožíváme. A většinou, když z této situace vyjdeme, tak to chceme změnit, ale ono to nějak nejde. Spínač – důvod, proč to tak máme, většinou leží tak daleko v naší minulosti, že si to vědomě nejsme schopni pamatovat. Už dávno tuto ochranou reakci většinou nepotřebujeme, ale něco v nás, na ní dál trvá. Takže v podstatě hledáme moment v našem životě, který umožní tuto minulost zahojit, a my pochopíme, proč jsme to tak měli. Pak se můžeme začít prožívat jinak.

Byť tato terapie byla původně určena na práci s poruchami v učebních procesech dětí - dyslexii, dysgrafii atd., současně se používá na zharmonizování a zahojení ran v životě. Zabývá se sebepoznáním, vztahovými problémy, strachy, trémou, poruchami učení, nadváhou, podváhou, neplodností atd.

Pomocí jemných doteků a korekcí z různých alternativních metod, se zde dosahuje návratu do klidu a harmonie. Pracuje se zde s člověkem jako s celkem, čili s jeho vědomou, podvědomou i tělesnou rovinou. Rozhodně tato metoda nenahrazuje lékařskou péči, ale je dobrou pomocnou terapii.

S touto metodou mám dlouholetou zkušenost a i mě samotné přinesla mnoho dobrého. Pokud se rozhodnete, že i vy byste ji chtěli použít na řešení svých problémů, budu se těšit. A ať už zvolíte mě či jiného terapeuta, přeji vám úspěšné vyřešení vašich problémů.

cesta z lesaJe toto cesta z "vašeho lesa" k sobě domů? Pokud ano, přeji příjemné putování... :-)
Poslední úprava stránky: 30.05.2010, 22:57